Rafale, název, duch, příběh
Legendární letoun Caudron-Renault Rafale nesl všechny genetické rysy našeho nového stroje: jedinečnou technologii, odvahu, obratnost a design. Renault Rafale vzdává hold zkušenostem, technologiím a vizím, které vycházejí z naší historie v leteckém průmyslu.
20. léta 20. století
letecká, železniční a silniční doprava
Renault byl průkopníkem při vývoji motorů pro automobily, vlaky i letadla.
1933
krok do letectví
Louis Renault, okouzlený letectvím a světem amatérských leteckých závodů, kupuje společnost Caudron a zakládá Caudron-Renault.
1934
design letounu Caudron-Renault Rafale
Historie francouzské aerodynamiky a designu. Tento „nebeský závodník“, jehož název je inspirován větrem, vznikl pro soutěže ve sportovním létání.
1934
vliv aerodynamiky na automobilový průmysl
Práce Riffarda, který navrhl letoun Cakonstruktéra Marcela udron-Renault Rafale, ovlivnila design vozidel Renault Nervasport a Renault Étoile Filante.
příběh úspěchu
Tento průkopnický duch, chuť překonávat hranice, se výrazně projevil již ve 30. letech 20. století, kdy byly „esy“ letectví Hélène Boucher, Maryse Bastié, Madeleine Charnaux, Maryse Hilsz...
Hélène Boucher
Skvělá letkyně Hélène Boucher podepisuje v červnu 1934 smlouvu s mladou společností Caudron-Renault.
Dosáhla mnoha úspěchů: světový rekord na 1000 km pro lehká letadla, mezinárodní rychlostní rekord na 100 km všech kategorií, rekord na 1000 km s průměrnou rychlostí 409 km/h.
Po dvanácti hodinách letu s letounem Caudron-Rafale se 8. července 1934 umístila na druhém místě ve dvanáctihodinovém závodě v Angers. O měsíc později, za kniplem jednoplošníku Caudron-Renault o výkonu 140 koní, vytváří ženský světový rekord s rychlostí 445 km/h!
Maryse Hilsz
Maryse Hilsz, odhodlaná žena činu, byla držitelkou mnoha rychlostních a dálkových rekordů. Dne 30. prosince 1938 překonala rekord v délce letu bez mezipřistání v letounu kategorie 1, když na stroji Caudron Simoun doletěla z Istres do Port Etienne (Mauretánie). Letová vzdálenost činila 3 230 km.
Madeleine Charnaux
Tato pilotka zaměstnaná společností Caudron-Renault, byla vůbec první ženou, která získala kvalifikaci pro létání za špatné viditelnosti. Za kniplem svého letounu Rafale překonala řadu rekordů, včetně ženského a celkového rychlostního rekordu na 1 000 km, rekordu dvojic na 100 km a poté i rekordu v sólovém závodě.
Maryse Bastié
Jako první francouzská letkyně vytvořila několik ženských rekordů. Sotva měsíc po zmizení Jeana Mermoze přeletěla jižní Atlantik z Dakaru do Natalu za 12 hodin a 5 minut, a to sólově v kokpitu letounu Caudron Simoun o výkonu 220 koní. Vytvořila tak ženský světový rychlostní rekord na této trase.
odvaha, emoce, úspěch
Stejně jako F1® dnes bylo sportovní letectví ve 30. letech 20. století laboratoří pro špičkový výzkum a vývoj. Vysoké standardy, inovace a snaha udělat něco navíc jsou hodnoty, které obstály ve zkoušce času a které se dnes odrážejí v našich kancelářích, továrnách a produktech. Renault Rafale je toho zářným příkladem.